• Bial Péter vagyok. Biológia-kémia szakos tanárként végeztem a pozsonyi Comenius Egyetem Természettudományi Karán.

Igazi visszatérő tanár vagyok iskolánkon, hiszen 2003 és 2010 között 7 évig voltam az iskolánk igazgatója. Majd pár év kihagyás után 2017-ben visszatértem, és újra az iskola tanára lettem. Jelenleg biológia, kémia, földrajz, polgári nevelés és etika tantárgyakat tanítok. Valamint immár harmadik éve vezetem a Mozdulj ki turisztikai kört, melynek keretében túrákat, kirándulásokat szervezünk a környéken. Meggyőződésem, hogy a gyermekek természettudományi tantárgyakhoz való hozzáállása így jelentősen javítható, gyakorlatban is megtapasztalhatják a biológiai tényezőket, alapelveket, törvényeket. Nyelveink és kultúráink különbözőek ugyan, így elválaszthatnak bennünket, de a természettudományok törvényei közösek, összekötnek bennünket bárhol a világon. Ezeknél a tantárgyaknál fontos szerepet kell szánnunk a személyes megtapasztalásnak, játéknak, szórakozásnak, felfedezésnek. A természettudományi tantárgyak során megszerzett tudást bőven kamatoztathatjuk majd az életünk során. Hiszen mindenhol körülvesz minket a biológia és kémia.

• Osztályom

• Osztályomban jelenleg 21 diák tanul, ebből 8 lány és 13 fiú. Hatodik osztálytól vagyok az osztályfőnökük. Jó kis csapat vagyunk. Bár úgy gondolom van még hová fejlődnünk, így igyekszünk gyakran csapatépítő találkozókat szervezni, iskolán belül és azon kívül is. Bízom benne, hogy kilencedikig sikerül egy olyan csapatot kovácsolni, ahol mindenki sír majd, hogy vége az együtt töltött éveknek :)

• KULCSSZAVAINK

• SZERETET