• Anderko Andrea vagyok.A tanulmányaimat ebben a  Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskolában kezdtem el,elvégzése után a losonci Pedagógiai Szakközépiskolán érettségiztem. Ezután  Nyitrán a Pedagógiai Főiskolán szereztem alsó tagozatos tanítói diplomát.

Mivel ebbe az iskolába jártam én is, szeretek itt tanítani, szívügyemnek tekintem az iskola sorsát, jövőjét.
          2 lányomat, is ebbe az iskolába irattam be,a nagyobb jogi tanulmányait végzi Budapesten.

Fontosnak tartom  magyar pedagógusként a népművészet értékeit megismerni,átadni,alkalmazni az egész tanítási folyamatban .
          10 éve vezetem a Recefice Bábcsoportot, a gyerekekkel előadtunk palóc népmeséket, betlehemezést, lucázást.
          A Füleki Motolla Kézműves Baráti Kör tagajaként kézműves foglalkozásokat tartok játszóházakban,fesztiválokon,falunapokon.
           A Szlovákiai Kézműves Szövetség tagja vagyok.

Nemes Nagy Ágnes: Tanulni kell,Osváth Erzsébet: Szeptember elseje,Veress  Csilla: Első nap az iskolában,Szép ballagást kedves ifúság!,Ez azért  mostanában nem biztos, hogy így van!,Az iskola arra való,Szabó Ildikó:  Elsős leszek,Kálnay Adél: Köszöntő ...