• A Füleki Gimnázium után az Egyetemi tanulmányaimat a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karán végeztem. Gyermekkorom óta tanár szerettem volna lenni. Az egyetem elvégzése után évekig egyetemi oktatóként dolgoztam, majd fordítói szakvizsgát tettem és szakfordítóként dolgoztam magyar, szlovák és cseh nyelven. Iskolánkon ez a tanév a 4. tanítási évem. Szeretem a munkámat, szeretem látni a gyermekek tudásának fejlődését.

• Demecs Andrea vagyok. Magyar nyelv és irodalom - Szlovák nyelv és irodalom szakos tanár

• “A jó oktatás nem a helyes válaszokról szól, hanem a megfelelő kérdésekről.”

• Nem biztos, hogy mindig a száraz lexikális tudás a fontos, sokkal biztatóbb, ha a gyermek egy-egy tananyag elsajátítása után megfelelő, érdekes, témába vágó kérdéseket tud feltenni. Mert a lexikális tudás nem azonos a műveltséggel, bármennyire is összefüggenek.

• Szabályaink az 5. osztályban

• ÉPÍTŐ EGYMÁSRA UTALTSÁG
          • Pontosan érkezünk!
          • Segítőkészek vagyunk!
          • Vigyázunk környezetünk tisztaságára!
          • Tiszteljük tanárainkat és egymást!
          • Légy figyelmes társaiddal!
          • Türelmesen hallgass meg másokat!
          • Ne nevess mások hibáján, inkább segíts nekik!
          • Becsüld meg saját és mások dolgait!